Jak wynagrodzić sobie niepalenie?

Nie oszukujmy się, nawet jeśli rzuciło się palenie, przychodzą momenty, w których mamy ochotę sięgnąć po papierosa. Jak sobie radzić w takich chwilach?

Droga do rzucenia palenia u każdej osoby wygląda inaczej. Jednak jest coś, co pojawia się niemal u wszystkich byłych palaczy, mianowicie przychodząca od czasu do czasu chrapka na puszczenie dymka. W takich sytuacjach warto sięgać po inne przyjemności, które mogą w jakiś sposób zrekompensować niemożność sięgnięcia po papierosa. Ja na przykład (w zależności od pory dnia i okoliczności, w których się znajduję) otwieram wtedy tabliczkę ulubionej czekolady, przygotowuję sobie relaksującą kąpiel z olejkami eterycznymi albo wypijam kieliszek czerwonego wina.

Innym sposobem jest zajęcie uwagi czymś ciekawym i absorbującym. Włączam sobie dobry film, sięgam po książkę albo idę do kuchni i przygotowuję jakąś pyszną sałatkę lub inne danie. Moją kolejną metodą na radzenie sobie z chętką na papierosa jest aktywność fizyczna. Zaczynam wtedy intensywnie ćwiczyć, idę pobiegać albo wskakuję na rower i jadę do lasu. Nic nie oczyszcza lepiej niż wysiłek fizyczny, zwłaszcza na zewnątrz. Niepalenie wynagradzam sobie również w inny sposób – za pieniądze, które wydawałam na fajki, kupuję sobie kosmetyki, ciuchy i różne kobiece dodatki typu torebka lub kolczyki. Sprawia mi to dużą przyjemność i poprawia nastrój.

admin

View more posts from this author
One thought on “Jak wynagrodzić sobie niepalenie?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.