Jak wynagrodzić sobie niepalenie?

Nie oszukujmy się, nawet jeśli rzuciło się palenie, przychodzą momenty, w których mamy ochotę sięgnąć po papierosa. Jak sobie radzić w takich chwilach?

Droga do rzucenia palenia u każdej osoby wygląda inaczej. Jednak jest coś, co pojawia się niemal u wszystkich byłych palaczy, mianowicie przychodząca od czasu do czasu chrapka na puszczenie dymka. W takich sytuacjach warto sięgać po inne przyjemności, które mogą w jakiś sposób zrekompensować niemożność sięgnięcia po papierosa. Ja na przykład (w zależności od pory dnia i okoliczności, w których się znajduję) otwieram wtedy tabliczkę ulubionej czekolady, przygotowuję sobie relaksującą kąpiel z olejkami eterycznymi albo wypijam kieliszek czerwonego wina.

Innym sposobem jest zajęcie uwagi czymś ciekawym i absorbującym. Włączam sobie dobry film, sięgam po książkę albo idę do kuchni i przygotowuję jakąś pyszną sałatkę lub inne danie. Moją kolejną metodą na radzenie sobie z chętką na papierosa jest aktywność fizyczna. Zaczynam wtedy intensywnie ćwiczyć, idę pobiegać albo wskakuję na rower i jadę do lasu. Nic nie oczyszcza lepiej niż wysiłek fizyczny, zwłaszcza na zewnątrz. Niepalenie wynagradzam sobie również w inny sposób – za pieniądze, które wydawałam na fajki, kupuję sobie kosmetyki, ciuchy i różne kobiece dodatki typu torebka lub kolczyki. Sprawia mi to dużą przyjemność i poprawia nastrój.

admin

View more posts from this author
One thought on “Jak wynagrodzić sobie niepalenie?

Dodaj komentarz